
Fri frakt på alla köp över 799 kronor inom SverigeShips worldwide. 3–13 days depending on location.
Traveler's Companyn perfektionistit ovat yhdistäneet useita jännittäviä ominaisuuksia luodakseen äärimmäisen kuulakärkikynän. Se on kestävä, hyvin rakennettu ja kompakti, mutta ennen kaikkea se on aivan loistava. Pienen kokonsa ansiosta se sopii täydellisesti taskussa pidettäväksi. Kiertämisen sijaan kynä yksinkertaisesti vetää ulos korkista. Kynässä on musta muste puisessa rungossa. Saatavilla myös täytekynänä , kuulakärkikynänä ja lyijykynänä .
Mukana tulevan klipsin voi halutessaan irrottaa. Voit toki ostaa täyttöpakkauksia, jos muste loppuu .
Traveler's Company on Midorin tytäryhtiö (ja se näkyy, täytyy lisätä). Valmistettu Japanissa.
| Maali: | Kulta |
| Halkaisija (ote): | 7,5 mm |
| Halkaisija (maks.): | 10,6 mm |
| Kärki: | Erittäin hieno |
| Pituus (hattu päässä): | 97 mm |
| Pituus (kiinnitettynä/hattu päässä): | 138 mm |
| Pituus (ilman hattua): | 80 mm |
| Paino (musteen kanssa): | 16 g |