
Fri frakt på alla köp över 799 kronor inom SverigeShips worldwide. 3–13 days depending on location.
Traveler's Companyn perfektionistit ovat yhdistäneet useita jännittäviä ominaisuuksia luodakseen äärimmäisen täytekynän. Se on kestävä, hyvin rakennettu ja kompakti, mutta ennen kaikkea se on aivan loistava. Pienen kokonsa ansiosta se sopii täydellisesti taskussa pidettäväksi. Kynässä käytetään lyhyitä kansainvälisiä mustepatruunoita, joten sitä on helppo käyttää liikkeellä ollessa. Kiertämisen sijaan kynä yksinkertaisesti vetää ulos korkista, jolloin voit aloittaa kirjoittamisen nopeammin. Saatavilla myös lyijykynä- , kuulakärki- ja roll-on-kynänä .
Kynässä on korkealaatuinen teräksinen kärki, jonka koko on hieno , ja se tarjoaa luotettavan kirjoituskokemuksen. Mukana tulevan klipsin voi irrottaa halutessaan. Mukana tulee mustalla musteella varustettu mustepatruuna. Voit vapaasti yhdistää sen omaan musteeseesi, saatavilla mustana tai sinimustana .
Traveler's Company on Midorin tytäryhtiö (ja se näkyy, täytyy lisätä). Valmistettu Japanissa.
| Maali: | Kulta |
| Halkaisija (ote): | 8,5 mm |
| Halkaisija (maks.): | 11 mm |
| Täyttömekanismi: | Standard International Short |
| Pituus (hattu päässä): | 10,2 cm |
| Pituus (kiinnitettynä/hattu päässä): | 14,3 cm |
| Pituus (ilman hattua): | 8,4 cm |
| Paino (ilman mustetta): | 27 g |