
Fri frakt på alla köp över 799 kronor inom SverigeShips worldwide. 3–13 days depending on location.
Traveler's Companyn perfektionistit ovat yhdistäneet useita jännittäviä ominaisuuksia luodakseen täydellisen kynätelineen. Se on kestävä, hyvin rakennettu ja kompakti, mutta ennen kaikkea se on aivan loistava. Pienen kokonsa ansiosta se sopii täydellisesti taskussa kannettavaksi. Kiertämisen sijaan kynä vetää yksinkertaisesti ulos korkista. Täyttöpakkauksiin sopivat lyijykynät ja pyyhekumit ovat saatavilla täältä .
Mukana tuleva klipsi voidaan irrottaa haluttaessa.
Traveler's Company on Midorin tytäryhtiö (ja se näkyy, täytyy lisätä). Valmistettu Japanissa.
| Maali: | Kulta/messinki |
| Halkaisija (ote): | 7,5 mm |
| Halkaisija (maks.): | 10,6 mm |
| Kärki: | Lyijymalmi |
| Pituus (hattu päässä): | 98 mm |
| Pituus (kiinnitettynä/hattu päässä): | 139 mm |
| Pituus (ilman hattua): | 80 mm |
| Paino (kynän kanssa): | 15 g |