
Fri frakt på alla köp över 799 kronor inom SverigeShips worldwide. 3–13 days depending on location.
Sailor Lecoule on kenties paras aloittelijan täytekynä. Aloittelijoille ja opiskelijoille suunniteltu, kevyt ja kompakti kynä kulkee mukana minne tahansa. Saatavilla useissa eri väreissä, jotka ovat saaneet inspiraationsa voimakivistä . Helppokäyttöinen teräskärkinen MF (Medum Fine).
Mukana kaksi mustaa mustepatruunaa. Voidaan yhdistää muuntimeen (ei sisälly toimitukseen).
Sailor perustettiin vuonna 1911, ja siitä on tullut japanilaisen laadun määritelmä.
| Kärjen leveys: | MF (keskiterävä) |
| Kärjen materiaali: | Teräs |
| Kynäpitimen materiaali: | Metalli |
| Kynän rungon materiaali: | Muovi |
| Paino (koko kynä, tyhjä) | 12 grammaa |
| Pituus (hattu päässä) | 12,3 cm |
| Pituus (julkaistu/hattu päässä) | 14 cm |
| Pituus (hattu pois) | 10,8 cm |